Zdolności jasnowidcze inżyniera Ossowieckiego

Ekipa śledcza całkowicie potwierdziła wersję Ossowieckiego. Znaleziono zwłoki w miejscu wskazanym przez jasnowidza. Podał on nawet taki szczegół jak wystawanie rąbka czerwonej spódnicy. Opisał też dokładnie wygląd mordercy, twierdząc że po zbrodni udał się pociągiem w kierunku południowym. Na tej podstawie został zidentyfikowany i aresztowany w odległości 200 km od miejsca zbrodni.

O tej głośnej sprawie pisała we wstępie wywiadu Maria Zawadzka w „Gońcu Warszawskim” z 1937 r.: „Ostatnie doświadczenia ińż. Stefana Ossowieckiego, kiedy to drogą wizji odtworzył on nie tylko przebieg tragedii zaginionej dziewczynki ze Stolina, lecz dokładnie ustalił miejsce mordu, zakopania zwłok, które zostały odnalezione, wzbudziło w całym kraju olbrzymie zainteresowanie osobą jasnowidza i jego niezwykłym darem. To co robi inż. Ossowiecki przerasta już zakres zjawisk dostępnych naszym zmysłom”.

Zdolności jasnowidcze inżyniera dotyczyły trzech wymiarów czasu: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Zdarzało się, że wizje jego wyobraźni jawiły się spontanicznie i nagle. Były to realne wydarzenia. Gdy w Wiśle topiło się kilku mężczyzn, w tym samym momencie Ossowiecki to widział. Stosunkowo mało faktów jest dobrze udokumentowanych, jeśli chodzi o przepowiadanie przyszłości. Autorzy piszący o tym słusznie zwracają uwagę, że za jego życia krążyły mity i legendy. Dlatego też trzeba ograniczyć się jedynie do relacji, które mają historyczne potwierdzenie przez wiarygodnych świadków.

W 1927 r. sławnemu pieśniarzowi Smirnowowi przepowiedział, że rozwiedzie się ze swoją żoną, będzie podróżował po świecie, zrobi karierę w Ameryce, w której ożeni się po raz drugi z kobietą rosyjskiego pochodzenia imieniem Lidia. Już w dwa lata potem życie Smirnowa potoczyło się tak, jak przewidział Ossowiecki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>